datum: 01.03.2025

Italský výrobce Mardegan, který naše dřevěné podlahy vyrábí, je rodinný podnik zabývající se výrobou dřevěných podlah a nástěnných obkladů už několik generací. Velký důraz kladou lidé z Mardeganu na šetrnost k životnímu prostředí, používá se pouze dřevo z evropských stromů (dub, třešeň, ořech a akát), které se těží i zpracovává za dodržování příslušných evropských norem.

Samotné podlahy jsou vždy 2vrstvé nebo 3vrstvé a mohou být lamelové, parketové či mozaikové v různě skládaných vzorech. Celý sortiment je rozdělený do 15 kolekcí, v nabídce je 13 různých typů povrchového zpracování (kartáčovaný, pískovaný, katrovaný, ručně hoblovaný atd.) a 144 barevných variant. Nabídka je skutečně omračující, protože jednotlivé parametry lze mezi sebou navzájem kombinovat.

Luxus pouze do soukromých rezidencí?

S tím, jak se přírodní materiály dostávají stále více do hledáčku interiérových designérů, instalují se dřevěné podlahy čím dál častěji nejen do soukromých bytů, ale i do komerčních prostor, které mají působit příjemně, stylově a leckdy i luxusně.

Zveme vás na návštěvu a prohlídku vzorků

Pokud byste si chtěli dřevěné podlahy či obklady stěn Mardegan prohlédnout na vlastní oči, domluvte si schůzku v našem showroomu na Floře a přijďte si vybrat nebo se třeba jen nechat inspirovat.