datum: 11.09.2021

Vzhledově vynikají sisalové koberce nejen bezpočtem struktur ploše tkaného povrchu, ale i množstvím barev a odstínů. Velmi zajímavé jsou i sisalové koberce utkané v kombinaci s jiným přírodním vláknem (vlna, kokos, len).

Sisalové koberce v online katalogu

Koberce celoplošné, kusovky i běhouny

Sisalové koberce je možné pokládat jak celoplošně, tak jako kusové koberce. Z našeho sortimentu si můžete vybrat téměř jakýkoliv materiál v rolích a my z něj uděláme kusový koberec v požadovaném rozměru. Vybrat si můžete i způsob ukončení okrajů – obšití nebo bordurování v libovolných odstínech a materiálech.

Kromě kusovek jsou sisaly oblíbené i jako běhouny na chodby a schodiště.

Vlastnosti sisalových koberců

  • Akustická izolace: díky větší molekulární hustotě sisalového vlákna sisalové koberce velmi dobře pohlcují hluk.
  • Odolnost vůči ohni: sisalová vlákna jsou přirozeně odolnější vůči ohni, proto jsou sisalové koberce vhodnou volbou i do místností s krbem či kamny.
  • Nenáročná údržba: na péči nejsou sisalové koberce nijak náročné, spíše naopak, u celoplošných koberců stačí běžné luxování, kusové koberce můžeme prostě jen "vyklepat".

Sisalové koberce jsou ze své podstaty i způsobem výroby velmi šetrné k životnímu prostředí. 

Kam se sisalové koberce hodí?

S výjimkou několika prostředí prakticky kamkoliv – do rezidenčních prostor (obývací pokoje, chodby, ložnice), i do komerčních provozů, jako jsou kanceláře, hotely, showroomy a další.

Naopak sisaly nejsou příliš vhodné do vlhkého prostředí, přírodní vlákno si uchovává svou přirozenou nasákavost a koberec se v tomto druhu prostředí rychle ničí. Kvůli své hrubší struktuře nejsou oblíbenou volbou ani do dětských pokojů.

Vzorky sisalových koberců

Pokud byste si rádi prohlédli a osahali vzorky sisalových koberců Tasibel na vlastní oči, zavolejte k nám a domluvte si schůzku, rádi vám vše ukážeme a pomůžeme s výběrem.

Kontakt na BOCA showroom