Klient: ČSOB
Autor: Luka Križek, IO Studio
Rok: 2017
Foto: BOCA Group

Podlahy do sítě poboček ČSOB se vybíraly v souladu s celkovým vyzněním interiéru - tedy aby působily reprezentativně a zároveň bez úhony ustály předpokládaný frekventovaný provoz bankovního sektoru.

Prostor každé pobočky je opticky rozčleněn na několik sektorů, které dělí originální atypické stěny z bílých latí. 

Dva zátěžové koberce

Ani podlaha tedy nebyla zvolena jednolitá - kombinují se zde dva zátěžové koberce: Mellon od společnosti Mellau a Nordic od firmy Fletco. Oba představují vysoce odolné podlahové krytiny, poskytují široký výběr barev a jsou tedy ideálním řešením do komerčních prostor, které vyžadují nadčasové pojetí. 

Barevné kusové koberce

V kontrastu s nimi byl v relaxační části instalován luxusní shaggy kusový koberec Poodle v oranžové barvě, který i svým netypickým tvarem celý interiér zajímavě akcentuje. Vše je laděno do světlých odstínů, korporátní modrá je přítomna především v designovém osvětlení bílých ploch.

A rohože na závěr

Ve vstupních prostorách jsme pak instalovali čisticí rohož Symphony z odolného polyamidového vlákna a rubovou stranou z PVC, která je ideálním řešením do frekventovaných a vysoce zatěžovaných komerčních prostor.

Věříme, že naše podlahy přispěly svým dílem k elegantnímu ladění celých prostor a budou bezchybně plnit svou (nejen) reprezentativní funkci.