Klient: Soukromý investor
Rok: 2021
Foto: BOCA Group

Podlahy z cementové stěrky jsou skvělým doplňkem téměř jakéhokoliv interiéru - v kombinaci s jednoduchým stylem a tlumenou barevností ostatních větších ploch ale udělají asi největší službu. V tomto případě se investor rozhodl nestřídat typ podlah v závislosti na jednotlivých místnostech, a místo toho použít stěrku všude v celém přízemí.

Naše designová stěrka BG na bázi zušlechtěného cementu je pouhé 2-3 mm silná, přestože je tvořena 3 vrstvami materiálu a ještě finálním polyuretanovým lakem. Příprava podkladu musí být tedy perfektní, aby byl i výsledný povrch dokonalý. Bylo potřeba celý podklad přebrousit, napenetrovat a znivelovat tak, aby vznikla podkladová vrstva vhodná pro aplikaci stěrky.

Stěrka je použita i na podlaze v koupelně a na WC, bezespárový povrch je právě zde velkým pozitivem.

Na zdech je stěrka v těchto prostorách doplněna velkoformátovými keramickými obklady s designem pohledového betonu v tmavším antracitovém odstínu. 

Naše nabídka cementových stěrek

Pro samotnou stěrku byla zvolena světle šedá barva (Light Grey), která dobře ladí s přírodní barevností celého interiéru - k vidění je tu především teplý odstín dřeva, šedá, černá a bílá. Výrazným prvkem v celém prostoru je kovové schodiště se skleněnými nášlapy.