Podlahy a povrchy hrají často zásadní roli při posuzování ekologické náročnosti budov. Dokáží významně pomoct investorům získat potřebné LEED® body nebo splnit přísné podmínky certifikátu BREEAM a dalších mezinárodních systémů kvality a ochrany životního prostředí. Výrobci jsou si toho dobře vědomi, proto řada z nich investuje velké částky do nových výrobních postupů a výzkumu v oblasti nových materiálů. 

V našem portfoliu najdete jen společensky odpovědné firmy, které se tématem udržitelnosti zabývají někdy i několik desetiletí a jsou na špičce současného vývoje. Přesvědčte se sami.

Vertisol

Materiály z mořského dna

Na mořském dně se nachází až 75 % veškerého plastového odpadu. Španělská značka Vertisol pracuje při výrobě s vlákny vyrobenými právě z této suroviny. Po významných investicích do vývoje je dnes schopná produkovat 100% recyklovaná polyesterová vlákna. Materiál nese označení SeaPlanet FR a splňuje certifikaci Cradle to Cradle Certified™ Bronze, která garantuje mj. absenci toxických látek v procesu výroby. Do sběru odpadu je na španělském středomořském pbřeží zapojeno více než 400 lodí a 1500 rybářů.

Navštívit web

Object Carpet

Za čistší oceány

Včerejší odpad - dnes zdroj hi-tech vlákna šetrného k životnímu prostředí. To je přístup německé značky Object Carpet. Důkazem jejího zájmu o téma udržitelnosti je např. kolekce zátěžových koberců PLACES OF ORIGIN, vytvořená ze 100% recyklovaného nylonového vlákna ECONYL® vyráběného z průmyslového odpadu a starých rybářských sítí, které by jinak skončily na mořském dně. Každých 10 000 tun surového materiálu ECONYL® ušetří 70 000 barelů surové ropy a 57 100 tun CO2.

Navštívit web

Anker

Zaměřeno na recyklaci

Anker je jednou z firem, které stály za vývojem ekologicky šetrného materiálu ECONYL®, a jedním z evropských pionýrů recyklace materiálu a nových směrů v oblasti ochrany životního prostředí. V současnosti ve výrobě recykluje takřka veškerá zbytková nylonová vlákna. Výrobce Aquafil vlákna používá pro výrobu nových recyklovaných ECONYL® vláken a ta jsou pak znovu použita pro výrobu koberců Anker.

Navštívit web

Fletco

Vítr na 100 % 

Od prvního srpna 2016 používá dánská společnost ve výrobě pouze elektřinu získanou z větrných elektráren v Severním moři. Společně s tímto rozhodnutím došlo i k výměně světelných zdrojů v celém provozu. Použití světelných LED zdrojů snížilo spotřebu o zhruba 50 %. Produkty Fletco jsou držiteli řady certifikátů jako BRE, REACH, EPD (Environmental Product Declaration), GUT, Life Balance a další.

Navštívit web

Artigo

Sázka na slunce

Přísný výběr surovin a certifikace produktů prestižními světovými organizacemi jsou v Artigu samozřejmou součástí komplexního přístupu k ochraně životního prostředí. V roce 2010 se vedení společnosti navíc rozhodlo významně investovat do obnovitelných zdrojů, konkrétně do solární energie. Střechu továrny pokrylo celkem 4173 solárních panelů, které dokáží každý rok vyrobit kolem jedné gigawathodiny elektřiny. Celkem se tak při výrobě ušetří 600 tun CO2 za rok. 

Navštívit web

Objectflor

Bez ftalátů a změkčovadel

Zdraví zákazníků je pro Objectflor hlavní prioritou. Důkazem je řada certifikátů a osvědčení. Všechny podlahové krytiny jsou samozřejmě plně recyklovatelné, v Objectflor se ale snaží o víc. Dlouhodobě testují a pro své produkty doporučují např. lepidla, která musejí vyhovět přísným nárokům na ekologickou šetrnost. Společnost je také angažovaná v mnoha pracovních skupinách ve svém sektoru - např. DGNB.

Navštívit web

Máte dotaz? 

Potřebujete vědět, zda vámi vybraný materiál vyhovuje přísným ekologickým požadavkům? Nejste si jistí, zda má zvolený výrobce potřebné certifikáty? Dejte nám vědět. Na vyžádání vám rádi pošleme všechny potřebné informace.

Kontakt