Začátky v továrně na největší koberec 

Československý textilní průmysl znal kdysi takřka celý svět. A některé kapitoly z jeho historie udivují dodnes. Třeba příběh rodiny Ginzkey, která ve své době vyrobila největší jednodílný koberec na světě pro hotel Waldorf-Astoria v New Yorku. 

A právě v jejich továrně, která po znárodnění pokračovala pod novou značkou Bytex, začal před více jak třiceti lety i příběh naší firmy. Její budoucí zakladatelka se sem často vracela pracovně jako zaměstnanec podniku zahraničního obchodu Centrotex a později i jako studentka Vysoké školy ekonomické při psaní diplomové práce o kobercích. A za krátký čas tu také definitivně podlehla kouzlu textilního řemesla

Do světa a zase zpátky

Rok 1989 přinesl do textilního průmyslu zásadní změny. Některé továrny se pustily do vývozu svého zboží na vlastní pěst, vznikla také řada nových exportních firem. Jitka Roubíčková po odchodu z Centrotexu prošla několika z nich, aby se nakonec v roce 1991 rozhodla zkusit podnikat samostatně.

Nová firma Bohemian Carpets se usídlila na pražském Žižkově a s českými ručně vázanými koberci vyrážela do světa na veletrhy a se střídavými úspěchy obchodovala zejména s arabskými a japonskými klienty.

Orientace na kvalitu

Mnoho továren na volném trhu kvůli zaostalým technologiím dlouho nevydrželo a jedna za druhou zavíraly své brány. Mladá firma tak brzy neměla co prodávat. V roce 1994 jsme proto převzali nejprve zastoupení francouzské společnosti Balsan, po dvou letech jsme pak navázali spolupráci s dalšími pečlivě vybranými výrobci a postavili nový sortiment odpovídající našim představám o prvotřídní kvalitě. A z vysokých nároků na značky v našem portfoliu jsme od té doby neslevili.

Vždycky mám pocit, že všechno může být ještě lepší. Snažíme se vědět o všem novém a cíleně jdeme po materiálech, které se nám líbí.

Jitka Roubíčková
zakladatelka a CEO

Rozrůstání sortimentu

Naše osobní vztahy s výrobci se dál úspěšně rozvíjely a ke kobercům tak přirozeně začaly přibývat další produkty.

Dnes spolupracujeme s bezmála třemi desítkami zahraničních dodavatelů a v našem sortimentu najdete vedle nejrůznějších druhů koberců i dřevěné a betonové podlahy, designové stěrky, tkaný vinyl, kaučukové a vinylové podlahy a další podlahové krytiny do interiéru i exteriéru. 

Více

Vše, co potřebujete pro dokonalý výsledek

Naše podlahy a povrchy musí často vydržet extrémní podmínky, ať je to na operačním sále velké nemocnice, nebo v tropickém resortu na Maledivách. Proto stále jezdíme do továren a mluvíme s výrobci o nových technologiích. Architekti a designéři tak od nás mají nové informace takřka z první ruky a nemusí pracně zjišťovat technické detaily produktů.  

Postupně jsme také k naší nabídce materiálů přidávali služby pro náročné klienty. Pod jednou střechou tak najdete nejen obsáhlé portfolio výrobků, ale i kompletní servis. 

  • Máte nějaký nápad na originální motiv nebo tvar? 
  • Chcete koberec v odstínu, který není běžně v nabídce? 
  • Potřebujete konzultovat váš nápad? 

Dejte nám vědět, rádi vám pomůžeme. 

Naše služby

Nový showroom a sklad

I když jsme zažili pár stěhování, nikdy jsme neopustili naši domovskou čtvrť. Současný showroom o velikosti bezmála 500 m2 najdete na nejjižnějším okraji pražského Žižkova, v Atriu Flora. V roce 2019 přibyl i rozměrný sklad se zázemím pro úpravu koberců a výdejnou v pražské Hostivaři. 

Vrtiška a Žák. Jak vznikal nový showroom BOCA.

Přečtěte si rozhovor na Archiwebu s designérským duem Roman Vrtiška a Vladimír Žák, ve kterém mluví o spolupráci s BOCA.

Přečíst rozhovor na Archiweb.cz

Nový showroom BOCA: stejní architekti, více barev a prostoru

"Když navštívíte nový showroom společnosti BOCA Praha, nedá vám to a budete si muset sáhnout na jednu z jeho stěn," všímá si server Insidecor. 

Přečíst rozhovor na Insidecor.cz

Spolupráce s architekty a investory

Jsme rádi, když můžeme být součástí vašich projektů a přispět naším dílem k jejich úspěchu. Nabízíme odborné konzultace, rádi vás také seznámíme s nabídkou našich materiálů. Vzorky si můžete osobně "osahat" v showroomu, ale i zapůjčit a vyzkoušet přímo v prostoru, do kterého jsou určeny. Dejte nám vědět, jak vám můžeme pomoct. Těšíme se na spolupráci.

Kontaktujte nás