19. ledna 2023

Jaký je rozdíl mezi heterogenní a homogenní vinylovou podlahou?

Pokud už jste někdy narazili na pojmy heterogenní a homogenní podlaha, a nevěděli si s nimi rady, máme pro vás vysvětlení. Každá z nich má totiž trochu jiné vlastnosti a využití, a podle toho by se s nimi mělo i zacházet.
15. prosince 2022

Přírodní lněné koberce, které vydrží téměř věčně

Belgická rodinná firma Jos Vanneste má se zpracováním lnu bohaté zkušenosti. Po čtyři generace se zabývá výrobou lněných koberců té nejvyšší kvality. Pod značkou Secrets of Linen je prodává do celého světa a prohlédnout či rovnou koupit si je můžete i u nás v showroomu.
25. listopadu 2022

Kobercové čtverce ZigZag s laserem řezanými okraji

Kobercové dílce ZigZag jsou unikátní svým tvarem. Od běžných kobercových čtverců se liší zubatými okraji, díky kterým na sebe vedlejší dílce dokonale navazují. Výsledným efektem je pak vzhled celoplošného koberce s benefity kobercových dílců.
20. října 2022

Zátěžové kobercové čtverce za výhodné ceny

Kobercové čtverce jsou skvělým řešením do míst s vyšší zátěží, jako jsou třeba hotely, restaurace, kanceláře a další komerční prostory. Kolekce koberců The Graphic Tile má všechny potřebné vlastnosti pro takové použití, a k tomu dobrý poměr cena/výkon.
27. září 2022

Kusové koberce z přírodních materiálů

Přírodní materiály snad nikdy nevyjdou z módy – a co se týče podlah, nejčastěji se používají právě na kusové koberce. U nás je možné vybrat si téměř jakýkoliv materiál z našeho sortimentu a my vám z něj vyrobíme kusový koberec dle vašeho přání.
17. srpna 2022

Rohože a čisticí zóny nepodceňujte - pomáhají vytvářet první dojem

O tom, že u každých vchodových dveří by měla být nainstalována čisticí rohož či zóna ideálně v délce několika kroků, už jsme psali mockrát. Kromě praktické funkce, která je očividná, však není radno podceňovat ani estetické hledisko.
15. července 2022

TEXRA - kobercové čtverce s organickým designem

Zátěžové kobercové čtverce jsou v našem sortimentu dlouhodobě oblíbenou podlahovinou do komerčního i veřejnoprávního sektoru - proto když se objeví na trhu nějaké s výraznějším designem a navíc ještě s oceněním Red Dot Awards, je úspěch u zákazníků prakticky zaručen.
21. června 2022

Akustické panely Tacet s designem Moniky Armani

Akustické panely Tacet navržené italskou designérkou Monicou Armani zaujmou na první pohled. S elegantními tvary a většími rozměry tyto panely nejen zlepšují akustickou kvalitu prostoru, ale také danému prostoru poskytují téměř uměleckou přidanou hodnotu.
26. května 2022

Tkaný vinyl Fitnice Wall jako dekorativní a funkční obklady stěn

Vinylové obklady stěn jsou vlastně moderním pojetím klasických tapet - jde o vizuálně neobvyklou textilii v široké škále struktur a barev, která splňuje jak dekorativní funkci, tak nabízí i akustické benefity do prostor, kde je to žádoucí.
19. dubna 2022

Svatební koberce, běhouny a dekorační látky

Svatební koberce, běhouny, dekorace a další textilie, které pomáhají dotvořit dokonalý svatební den - to vše máme v nabídce, v různých materiálech, barvách i rozměrech, zajišťujeme i design na míru na přání zákazníka.
20. března 2022

Kährs Upofloor - všestranné vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří dlouhodobě mezi naše nejprodávanější kategorie podlahových krytin - ať už v dílcích nebo rolích, homogenní či heterogenní, jednobarevné či s nejrůznějšími barvami a vzory. Značka Upofloor představuje nejnovější přírůstek do našeho sortimentu.
22. února 2022

Nanotechnologie proti zašpinění koberců

Technologie Nanoloc dokáže na molekulární úrovni ochránit vlákno proti zašpinění, zabraňuje vsakování tekutin a vytváření skvrn. Díky této ochraně se zátěžové koberce z kolekce SmartStrand výrazně snáze udržují i čistí.
25. ledna 2022

Koberce z nejkvalitnější novozélandské vlny

Vlněné koberce se aktuálně vezou na vlně stoupající obliby přírodních materiálů, které se dají využít jak do rezidenčního bydlení, tak i do kanceláří, hotelů a dalších komerčních prostor. Vlna totiž není zdaleka tak choulostivý materiál, jak si mnozí myslí.
6. ledna 2022

Novinky v BOCA showroomu

Před nedávnem jsme se rozhodli trochu obměnit naši ikonickou mozaiku na stěně v showroomu, vyměnit barvy i materiály tak, aby lépe korespondovaly s aktuálními trendy a s novými kolekcemi našich dodavatelů. Ve finále jsme se nakonec pustili i do menšího stěhování v rámci našich prostor… a jaký je výsledek?
13. prosince 2021

Odolná cementová stěrka na podlahy i stěny

Cementové stěrky (podlahové i nástěnné) představují dokonalé řešení pro téměř jakýkoliv prostor - bez problémů odolávají vodě i venkovním vlivům, jsou bezesparé a díky vysokému podílu ruční práci i vždy originální.
13. listopadu 2021

Dřevěná podlaha Mazzonetto - oblíbená klasika v interiéru

Dřevěná podlaha je bezesporu klasika – ať už jde o vzhled nebo o její užitné vlastnosti, které z ní dělají velmi příjemný podlahový materiál oblíbený snad už po celá staletí. V současné době se opět dostává do popředí zájmu.
15. října 2021

Kolekce designových koberců pro každý prostor

Kolekce koberců Object Carpet x Ippolito Fleitz se nese v duchu designových experimentů – celkem 111 barevných variant v různých materiálech lze mezi sebou kombinovat a libovolně tak dotvářet interiéry dle představ architekta.
11. září 2021

Přírodní sisalové koberce Tasibel

Sisalové koberce jsou pro svůj typický vzhled a příjemné užitné vlastnosti oblíbenou podlahovou krytinou po celém světě. U nás najdete sisalové koberce především od belgické značky Tasibel, která se jejich výrobě věnuje už bezmála 100 let.
12. srpna 2021

Kaučukové podlahy Artigo – krásné i funkční

Přírodní materiály jsou již nějakou dobu v interiérovém designu na vzestupu, a kaučuk bezesporu patří v této oblasti mezi stálice. Jako podlahová krytina se mezi architekty a designéry těší zcela zasloužené oblibě.
15. července 2021

Odolné podlahy z tkaného vinylu Fitnice

Tkaný vinyl je vskutku moderním materiálem, který architekti a interiéroví designéři čím dál častěji používají do návrhů interiérů i exteriérů. Je odolný, snadno se udržuje, má velmi neotřelý design a obrovské možnosti kombinování a úprav dle přání investora.
16. června 2021

Stěrky jako rezavá ocel nebo měděný plát

Designové stěrky s imitací kovových povrchů (zinek, mosaz, měď a další) jsou relativně novou možností, jak mohou architekti a designéři dotvářet interiéry i exteriéry k obrazu svému.
14. května 2021

Expona SimpLay - vinylová podlaha, která drží bez lepení

Vinylová podlaha Expona SimpLay německé značky Objectflor je zcela unikátním typem samoležící podlahové krytiny, jejíž hlavní předností je snadná a rychlá instalace. K podkladu se totiž nemusí napevno přidělávat, drží i bez lepidla či fixace.
28. dubna 2021

Venkovní koberce na balkóny a terasy

Jaké koberce se hodí do nekrytých prostor, které jsou vystaveny nepřízni počasí, na to se podíváme v tomto článku. V případě venkovních koberců jde o samostatnou kategorii, která má svá specifika… a nemusíte se bát, že byste snad měli malý výběr.
11. března 2021

Čisticí prostředky James na koberce a podlahové krytiny

Aby portfolio našich služeb bylo kompletní, přidali jsme do sortimentu i prostředky pro péči a údržbu podlahových krytin, které sami používáme. Značka James je pro nás zárukou kvality, kterou máme osobně vyzkoušenou a víme, že funguje.