Klient: KKCG
Autor: Aulík Fišer Architekti
Rok: 2022
Foto: BoysPlayNice + BOCA Group

Zbrusu nové kancelářské a obchodní centrum Bořislavka, jehož majitelem je skupina KKCG, se stavělo tři roky a celková investice se vyšplhala na cca 3,5 miliardy korun. Budovy i samotné interiéry navrhlo architektonické studio Aulík Fišer Architekti, okolí doplňují sochy současných umělců, například Maxima Velčovského a dalších. V projektu zaujímá velké místo i zeleň - například hned ve vstupní hale je nainstalován ostrůvek ze 76 akátových kůlů, které jsou osazeny několika tisíci rostlin. 

Zátěžové koberce s ZigZag okraji

Velká část interiérů je vybavena koberci - převážně jde o zátěžové typy, které mají předpoklad vydržet bez úhony frekventovaný pohyb osob v těchto prostorách. Byly zvoleny takové, které splňují třídu odolnosti alespoň 33, tedy jsou vhodné pro vysokou zátěž v komerčních provozech.

Použité kontraktní koberce a kobercové čtverce:

Nejvíce prostoru dostaly zátěžové kobercové čtverce COM 1000 ZigZag - jde o ploše tkané dílce s rozměrem 50x50 cm a se speciálními okraji, které mají řadu výhod:

  • Čtverce mohou být instalovány ve stejném směru, čímž se dosáhne efektu celoplošného koberce s prakticky neviditelnými spoji.
  • Jednotlivé čtverce lze snadno vyměnit, pokud by to byla potřeba.
  • Zubaté ZigZag okraje jsou řezány laserem, což zaručuje jejich dokonalé přilnutí a zároveň zabraňuje třepení.
Kobercové čtverce ZigZag získaly hned několik designových cen za inovativní produkt.

Kobercové role a kusové koberce

Koberce Madra a Phantom Super pak byly instalovány jak celoplošně, tak v podobě kusových koberců, například do menších zasedaček a odpočinkových zón. Kulaté “kusovky” mají průměr od 3,8 do 4,5 metru. U všech se přitom držela střízlivá barevnost odstínů hnědé, šedé a černé.