Klient: International School of Prague
Autor: Studio X
Rok: 2023
Foto: BOCA

Nápad architektonického Studia X manželů Horských vybudovat ve volnočasovém prostoru pro studenty zahradu, která jakoby navazuje na venkovní posezení, se ukázal jako velmi životaschopný. Interiér svým provedením opticky pokračuje v exteriérovém nastavení - tráva, písek, hlína, tedy v kostce co nejvíce přírodní barvy i materiály.

Barevná kaučuková podlaha

Vedle černé magnetické tabule a bílých obláčků u stropu je většina prvků interiéru laděna do zemitých tónů zelené a hnědé, které se krásně doplňují a navozují uklidňující atmosféru. Iluze přírody v interiéru je tak dosaženo i bez použití reálné zeleně v květináčích. Pro dokreslení celkové scenérie jsou pak na okenních sklech ještě namalované rostliny a poletující ptáci.  

Všechny podlahové povrchy jsou z přírodního kaučuku ve třech odstínech evokujících trávu, písek a zeminu, dohromady přes 200 m2.

Italský kaučuk Artigo Kayar má pro tento typ použití dokonalé parametry - jde o přírodní materiál, je příjemně měkký na došlap, přitom vysoce odolný (splňuje ty nejvyšší třídy zátěže) a lze u něj vybírat z mnoha různých odstínů a barev.

Kaučukové podlahy Artigo v online katalogu

Schody i různé tvary v kaučuku

Potažené kaučukem jsou i samotné schody a stupňovité pódium určené k sezení, přičemž i zde se objevují všechny tři zmíněné odstíny. V horním patře, které je ve skutečnosti součástí delší chodby, se stýkají dvě barvy kaučuku Artigo v dlouhé vlnovce táhnoucí se od jedněch dveří až k druhým.

I to je jednou z výhod kaučuku jako podlahové krytiny - možnost vyřezávání různých tvarů a skládání barevných obrazců v podlaze.


Více o kaučukových podlahách