Klient: O2 Arena
Autor: Venclovský architekti
Rok: 2022
Foto: BOCA Group

Sportovní událost Global Champions Prague PlayOffs je vyvrcholením prestižní parkurové soutěže Longines Global Champions Tour (jednotlivci) a Global Champions League (týmy). Jde o akci světového významu, kde se sejdou špičky této populární jezdecké disciplíny. Mezi ně bezesporu patří i český tým Prague Lions, jehož tváří je jezdkyně Anna Kellnerová.

Prostory, jejichž design navrhuje studio Venclovský architekti, a na nichž se již třetí rok podílíme instalací podlahových krytin, představují převážně zázemí, restaurace a relax zóny pro jezdce a jejich týmy. 

Královská červeň místo smaragdové zeleně

Zatímco minulý ročník se podlahy nesly ve znamení smaragdově zelených koberců, letos se architekti ze studia Venclovský architekti rozhodli pro změnu a vybrali výraznou barvu v odstínu nazývaném královská červeň. Ta velmi zásadně ovlivnila charakter celého interiéru - slavnostní nálada celého prostoru je dominantním prvkem, spolu s dokonalým sladěním zvoleného nábytku, potahů, ubrusů, květinové výzdoby atd.

Všívaný koberec Ultimate Twist s řezaným vlasem má dostatečnou třídu zátěže (33 - vysoká zátěž v komerčních prostorech) na to, aby ustál sice zvýšený provoz této velké soutěže, nicméně po dobu pouhých 4 dní, kdy se akce koná. Instalovali jsme ho v 5metrových rolích, na vnějších hranách celého prostoru byl koberec opatřen hliníkovou lištou v černé barvě.

Cukrárna pro šampiony

V navazující relax zóně, kde se šampionům nabízejí sladkosti a káva nebo čaj, se jako podlahová krytina použil zelený koberec Timeless Twister Melange - jednorázová eventová tkanina ze speciální kolekce podlahových krytin vhodných pro podobné události.

Celkem bylo na akci Prague PlayOffs 2022 položeno 625 m2 zátěžových koberců.