Klient: AK Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři
Autor: Mgr. Tania Morrison - Design prostoru
Rok: 2023
Foto: BOCA Group

Renomovaná advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři je situována v domě U Červené hvězdy, postaveném v polovině 19. století v klasicistním stylu řádem křížovníků. Nejen kvůli historické památkové hodnotě jsou tedy interiéry koncipované v designu, který příliš nepodléhá módním trendům a snaží se spíše o nadčasový přístup.

Barevnost podlah a stěn se pohybuje na škále mezi bílou a šedou barvou, výraznější akcent tvoří převážně světlé nebo středně tmavé dřevo.

Zátěžové koberce do všech kanceláří

Do všech místností i na chodby byl vybrán zátěžový koberec Contract renomovaného německého výrobce Object Carpet. Jde o extrémně odolný koberec s řezaným vlasem, který se vyznačuje jemným perleťovým leskem s elegantním nádechem. Polyamidové vlákno Antron, z nějž je vyroben, je vysoce kvalitní a neobsahuje bitumeny, latex ani PVC. Koberec Contract je proto vhodný i pro alergiky.

Tmavě šedý odstín je do zvoleného prostoru ideální, u bílých stěn byl okraje zakončeny černými lištami, které mezi oběma barvami vytvářejí příjemný kontrast.

Vybraný zátěžový koberec Contract se navíc snadno udržuje a je vysoce odolný proti špíně, což je v komerčních prostorech vždy oceňovanou výhodou.

Před samotnou instalací koberce bylo ještě potřeba demontovat původní krytinu - v tomto případě šlo o již starý vysloužilý koberec, který jsme následně podrobili ekologické likvidaci. Teprve poté mohlo dojít k samotné instalaci lepením kobercových pásů.