Klient: Byssine
Autor: Nora Snopková, Martin Petřík, Tomáš Kotrč
Rok: 2023
Foto: Filip Šlapal

Luxusní concept store s kosmetikou, jaký se u nás jen tak nevidí - to je salon Byssine v pražském Karlíně. Jeho majitelka paní Lenka Šťastná rozšířila myšlenku původního e-shopu na něco mnohem komplexnějšího - kosmetický salón s nabídkou rituálů a přípravků na obličej i tělo. 

A protože služby i produkty nabízené v tomto salonu jsou vysoce exkluzivní (některé z nich prý používá třeba Taylor Swift nebo Lady Gaga), i samotné prostředí se může pyšnit výrazným a nezaměnitelným designem, který vznikl ve spolupráci designérky Nory Snopkové a architektů Martina Petříka a Tomáše Kotrče.

Interiér salonu je tvořen výraznými solitéry, jako je třeba dřevěný stůl původně sloužící v obřadní síni při svatbách, repasované vintage židle, moderní obraz inspirovaný díly starých mistrů nebo zlatá mříž oddělující prostor obchodu od zbytku prostor.

Při takto výrazných kusech nábytku a dalších doplňcích bylo nutné udržet zbytek interiéru v tlumených barvách, stěny i podlahy jsou proto laděné převážně do šedých, maximálně šedozelených odstínů.

Na podlahu vybrali architekti naši designovou cementovou stěrku v barvě Olive Grey, celkem se aplikovala na téměř 45 m2 plochy. 

Před aplikací samotné stěrky bylo potřeba perfektně připravit povrch - stěrka má tloušťku jen 2-3 mm a každá nedokonalost v podkladu by mohla být fatální. V tomto případě stačilo přebroušení povrchu, oprava odhalených trhlin a nivelace. 

Výsledná stěrková podlaha s jemnými viditelnými tahy působí velmi luxusně a dokonale zapadá do zvoleného konceptu.

Výhodou cementových stěrek je i jejich bezespárovost, a tedy relativně jednoduchá údržba, pro niž postačuje běžné luxování a vytírání.

Více o našich cementových stěrkách