Klient: Grand Hotel Hradec
Autor: Barbora Škorpilová, studio MIMOLIMIT
Rok: 2020
Foto: BOCA Group

Téměř veškeré interiéry jsou podřízeny tomu, aby nic nebránilo hostům užívat si pohledů na okolí obklopující hotel. Tomu odpovídají i zvolené materiály a jejich spíše tlumená barevnost - vesměs jde o kámen, dřevo a textilní koberce, které navozují dojem útulnosti a v zimě i tepla. 

V kombinaci s velkými prosklenými plochami, za nimiž jsou v zimním období k vidění scenérie jako z ledového království, působí právě dřevo a koberce jako příjemný kontrast.

Ručně tkané koberce do pokojů

BOCA obstarávala jako vždy pokládku podlahových krytin, v tomto případě hlavně koberců. Do pokojů, na chodby a do většiny dalších prostor byl vybrán ručně tkaný koberec ITC Melbourne z té nejkvalitnější novozélandské vlny. Použity byly tři různé odstíny celkem ve výměře 850 m2. 

Jediné místo, kde jsou vidět všechny tři barevné varianty najednou, je v recepci hotelu - prolínající se koberce jsou zde navíc vsazené do travertinové dlažby. 

Stejný efekt rámu z dlažby byl použit i při instalaci na chodbách.

Zátěžové koberce a rohože

Druhým typem materiálů byly zátěžové koberce Fletco Art Weave s unikátním designem připomínajícím kámen - celkem 400 m2 jsme položili v konferenčních místnostech a prostorách fitness. Ke vchodu jsme umístili nezbytnou čisticí rohož z kokosu.

Stěhování materiálu jeřábem

Protože kobercové role by bylo velmi složité dostávat do vyšších pater vnitřkem hotelu po schodech, bylo rozhodnuto, že materiál částečně nastěhujeme s pomocí jeřábu. Vše proběhlo díky pečlivému plánování bez komplikací a 4metrové role se v pořádku dostaly na místo instalace.