Klient: Hotel Spessart Chomutov
Rok: 2019
Foto: BOCA Group

Hotelové koberce patří do našeho sortimentu od samotného začátku, a tak pro nás prostory apartmánů Spessart v Chomutově představovaly vítané oživení dlouhodobě nastřádaných zkušeností.

Podlahové krytiny do 33 pokojů chomutovského apartmánového komplexu Spessart jsme řešili především s ohledem na komfort, který mají poskytovat, a na zátěž, kterou musí zároveň vydržet.

Výslednou volbou se stal zátěžový koberec Golden Gate s výrazným vzorem v tmavě modrých a šedých odstínech.

V kombinaci s jednoduchým designem apartmánů, v němž převažuje dřevo a bílá barva, působí podlaha jako kontrastní prvek, který má interiéru dodávat hravost a barevnost.

Koberce se instalovaly nejen do pokojů a na chodby (zde v podobě běhounů, aby vyniklo postranní osvětlení u podlahy), ale i na schodiště. U vchodu byla nainstalována půlkruhová kokosová čisticí zóna k zachycování nečistot a vlhkosti.

Ve všech prostorách (s výjimkou schodiště) byly pod koberec nainstalovány podložky - jejich funkcí je nejen zvýšení pochozího komfortu (měkčí došlap), ale i záruka delší životnosti samotného koberce. Také míra zvukové a tepelné izolace v místnostech se díky podložkám citelně zvýšila.