Klient: Scott.Weber Workspace
Autor: Ing. arch. Ivo Kratochvíl, klik architekti
Rok: 2021
Foto: BOCA Group

Pro společnost Scott.Weber Workspace realizovala BOCA podlahy v již druhých prostorách z jejich portfolia budov, v nichž nabízejí pronájem sdílených kanceláří. Architektonicky zajímavá stavba Praga Office and Garden v Karlíně má celkem přes 2300 čtverečních metrů a k tomu nádavkem kavárnu, terasu a zahradu se zelení.

V souladu s industriálním charakterem celé budovy je i interiér laděný do minimalismu s převahou šedých tónů a různých barevných akcentů.

Do kanceláří, zasedacích místností i eventových prostor bylo potřeba nakombinovat materiály tak, aby byly vysoce funkční a zároveň splňovaly potřebné estetické hledisko.

Vinyl

U vinylové podlahy Expona Design ve výměře několika set metrů jsme si vystačili s jedním odstínem - světle šedý Pearl Stone. Stejný materiál se instaloval i na schody a vyvýšená pódia se sezením, kde byly všechny hrany opatřeny stříbrnými lištami.

Kaučuk

Jednolitou plochu podlahy rozbíjejí kusové koberce a barevné kružnice z kaučuku - přírodního materiálu, který je nejen odolný, ale i příjemnější na došlap a má dlouhou životnost. Italskou značku kaučukových podlah Artigo máme v sortimentu už dlouho a za odolnost a životnost tohoto materiálu se můžeme zaručit.

Kusové koberce

Ve vybraných částech interiéru jsou pak nainstalovány koberce v několika kontrastních odstínech (červená, petrolejová...) - mají aktuálně módní vintage design a téměř sametový vzhled, čehož je docíleno střiženým vlasem uspořádaným do řádků.