Klient: O2 Arena
Autor: Venclovský architekti
Rok: 2023
Foto: BOCA

Pražská O2 Arena opět na podzim hostila největší parkurovou show na světě - Global Champions Prague Playoffs, v níž se před zraky téměř 40 000 fanoušků utkala družstva složená z jezdců různých národností, letos jich bylo celkem 16. Nejznámější českou tváří tohoto sportu je Anna Kellnerová, jejíž tým Prague Lions nakonec vybojoval těsné čtvrté místo.

Prostory pro soutěžící

Pro návrh zázemí jezdců nacházejícího se v podzemním podlaží O2 Areny byl opět vybrán ateliér Venclovský architekti, který měl na starosti i předcházející ročníky soutěže. Jejich koncept vychází především z klasického kontrastu červené a zlaté barvy, které spolu vytvářejí “královskou” kombinaci. Tyto dvě barvy pohromadě působí luxusně, ba přímo opulentně, a nejinak je tomu i v těchto prostorách - nepřítomnost denního světla a nutnost použití umělého nasvícení tento dojem jen umocňují.

Eventové koberce pro jednorázové akce

Pro tyto příležitosti se ideálně hodí takzvané eventové koberce, běžně používané také pro výstavy, veletrhy, konference a další krátkodobé akce. 4denní parkurová show je přesně typem eventu, pro nějž je ideální volbou jak všívaný zátěžový koberec Ultimate Twist, tak i druhý použitý eventový koberec Revexpo Dilour.

V hlavním prostoru jsme na podlahu položili 520 m2 červeného koberce, 

zatímco u stropu byly zavěšeny a vytvarovány do organických křivek nepřehlédnutelné zlaté fólie. Zbytek interiéru je vesměs bílý, černý nebo co nejméně viditelný (průhledné plastové židle). 

Dočasná instalace koberců

V odděleném prostoru stylizované kavárny Sweet Bar s nabídkou sladkostí jsme pak použili 100 m2 modrého eventového koberce Revexpo Dilour. Veškeré instalace kobercových pásů probíhaly na oboustrannou lepicí pásku z důvodů následné snazší odinstalace, jak bývá u akcí tohoto typu zvykem.