Klient: Oddysey 44
Autor: Jakub Cigler Architekti
Rok: 2020
Foto: BOCA Group

Kanceláře investiční společnosti Odyssey 44 situované na pražských Příkopech navrhlo studio Jakub Cigler Architekti. Z každého koutu povedených interiérů je patrná inspirace blízkým atriem se vzrostlými platany, což v centru Prahy, konkrétně okolí Slovanského domu, není běžným standardem. 

Motivy dřeva se v různé podobě opakují na podlaze, dveřích, nábytku i tapetách, barevnost se pohybuje nejčastěji v přírodních odstínech hnědé a bílé.  

Sisalové koberce Tasibel

Do takto navrženého interiéru dokonale zapadnou pouze koberce z čistě přírodních materiálů. Vybíralo se ze sortimentu belgické firmy Tasibel, která vyrábí sisalové koberce už téměř sto let.

Dřevo, kámen a sklo doplňují koberce Allegro z vláken z listů palmy agáve sisalové.

Ploše tkané sisalové koberce Tasibel se vyznačují jedinečnou strukturou a poměrně vysokou odolností, která umožňuje instalovat je i do kancelářských prostor. 

Sisalové koberce se v celém prostoru kombinovaly s dřevěnou podlahou, přičemž nejsou na ní položené, ale instalované v rámech tak, aby tvořily jednolitou plochu se stejnou výškou.

Díky důrazu na přírodní materiály i celkovou tlumenou barevnost působí celý prostor velmi příjemným dojmem, který zcela jistě napomáhá i soustředění a kreativní práci.