Klient: Hybský
Rok: 2021
Foto: BOCA Group

Rekonstrukce historické budovy 

Historie Paláce Hybských postaveného v převážně secesním slohu sahá až do roku 1904, kdy ho rodina Hybských koupila v aukci od samotného jeho stavitele Josefa Krudence. V roce 1948 byl palác znárodněn a zpět ke svým majitelům se dostal až po revoluci. V současné době jsou interiéry a částečně i exteriéry (venkovní terasy paláce) kompletně zrekonstruované, v budově mají své sídlo různé instituce i soukromí nájemci (například Bageterie Boulevard, Equa bank atd.) a některé prostory jsou ještě stále volné k pronajmutí.

Vinylové podlahy do kanceláří i bytů

Rekonstrukce zahrnovala samozřejmě i výměnu podlah, jak v komerčních prostorech určených pro provoz firemních kanceláří, tak i v pronajímaných soukromých bytech. Pro valnou většinu podlahové plochy (cca 270 m2) byla vybrána vinylová podlaha Expona Commercial ve čtvercích - jde o logickou volbu kombinující vysokou odolnost a snadnou instalaci i případnou výměnu jednotlivých kusů.

Výrazný “plechový” design vinylových dílců Expona se uplatnil především v koupelnách a na záchodech, které jsou koncipovány v tmavých odstínech. 

Koberce a stěrky

Kromě tohoto netradičního vzoru byl použit i klasičtější se světlou dlažbou, která v kombinaci se světlým obkladem stěn menší obytné místnosti opticky rozšiřuje a prosvětluje. Naformátovali jsme i několik kusových koberců Bichon v různých rozměrech, které na hladké podlaze vytvářejí příjemné komfortnější zóny.

Na stěny byla ve vybraných místech aplikována naše cementová stěrka ve výměře celkem cca 70 m2 - je voděodolná a omyvatelná, mohla proto být použita i na venkovní terasách. Taktéž tam je položen velký kusový koberec Garda vhodný právě do exteriéru, se snadnou údržbou i v outdoorových podmínkách - rozměry jsme přizpůsobili délce a šířce terasy a okraje jsme zakončili bordurou v barvě blízké koberce.

Chcete se podívat, jaké venkovní koberce máme aktuálně v nabídce našeho e-shopu? Stačí si vybrat, online objednat i zaplatit a do druhého dne můžete mít váš nový koberec doma.

Venkovní koberce skladem v e-shopu