Klient: Conseq
Autor: Monika White
Rok: 2021
Foto: BOCA Group

Návrh a realizaci původních prostor Conseq měla na starosti designérka Monika White, a tak se vzhledem k předchozí spokojenosti obrátil investor na ni i s projektem nově realizovaných prostor.

Cílem bylo vytvořit moderní pracovní prostředí s nádechem útulnější atmosféry - tak, aby se zaměstnanci cítili příjemně, téměř “jako doma”.

Interiéry tak v mnohém připomínají spíše soukromý byt - na zdech jsou tapety a originální obrazy, v prostoru jsou rozmístěna pohodlná křesílka a odkládací stolky a na policích leží knihy. V některých místnostech je nainstalováno designové osvětlení, které dokonale doplňuje nábytek navržený a vyrobený na míru. 

Různorodé typy místností (open space, zasedací a jednací místnosti, solitérní kancelář i kuchyňka a další zázemí) vyžadovaly nakombinování několika materiálů, i když převážná většina povrchů se nesla v duchu původního návrhu.

Na drtivé většině podlahových ploch byly nainstalovány zátěžové koberce UNO v rolích - jde o vysoce odolné tkané koberce značky Fletco s pevně utaženou smyčkou vyrobené ze značkového polyamidového vlákna. Šedý odstín dobře souzní s celkovým barevným konceptem firemních prostor, kde jsou akcentovány spíše jednotlivé kusy nábytku či umění na stěnách.

Do kuchyňky a zázemí byl použita kaučuková podlaha Artigo, typ Nd-Uni také v šedé barvě tak, aby ladila k celému interiéru. Kaučuk je vysoce odolná podlahová krytina, navíc příjemně měkká na došlap, což je vítaným bonusem tohoto přírodního materiálu.