Klient: NN pojišťovna
Autor: CBRE
Rok: 2019

Kreativní přístup k práci, který se zde po zaměstnancích vyžaduje, byl aplikován i při návrhu interiérů - vychází se přitom z myšlenky, že kreativní prostředí z velké části ovlivňuje kvalitu pracovního výkonu.

Zatímco pracovní prostory jsou laděné do klidných přírodních odstínů (dřevo, beton a cihly), odpočinkové místnosti hrají výraznými barvami a připomínají například prostředí džungle nebo počítačové hry, jak si přáli sami zaměstnanci

Naším úkolem bylo vyřešit podlahy ve všech prostorech a právě díky různorodému návrhu architektů jsme měli příležitost použít hned několik odlišných materiálů. Největší prostor dostal vinyl - zátěžové vinylové lamely SimpLay ve dvou různých designech (dřevo a beton) jsme pokládali do pruhů i vyřezávali do oblých tvarů a dlouhých pásů, které fungují jako navigace. 

Dalším použitým materiálem byl kaučuk - kaučukové podlahy Artigo (Multifloor Nd Uni a protiskluzový BS Strong, ve 4 různých barvách) jsme instalovali v rolích i čtvercích. Kružnice v podlaze, které se protínají buď mezi sebou navzájem, nebo s vinylovou podlahou, jsou vyřezávané vodním paprskem. 

Zbývající prostory jsme vybavili koberci - takovými, které jsou komfortní, ale zároveň mají dostatečné parametry na to, aby vydržely zátěž, která se v takovýchto místech dá předpokládat.

Velkoryse pojatý prostor snese kombinaci všech vybraných materiálů a barev velmi dobře.