Klient: GASK
Autor: M1 architekti
Rok: 2020
Foto: BOCA Group

Nucená covidová uzávěra se v prostorách Galerie Středočeského kraje promítla i pozitivně - čas, kdy nemohli návštěvníci galerii navštěvovat, byl využit k rekonstrukci některých prostor, mimo jiné i kavárny Gallery Point.

Tmavá podlaha z dřevěných prken a bílá výmalba spolu s černým barovým pultem a dalším vybavením interiéru působí velmi minimalisticky. Dřevěné dveře ve světlém odstínu s výrazně zdobeným kováním sice slouží jako kontrastní prvek, ale bylo rozhodnuto, že by to do místnosti s vysokým stropem přece jen chtělo ještě něco…

Výrazné kulaté kusovky

K pestrobarevným křesílkům a sofa se proto vyrobily kusové koberce na míru tak, aby přesně ladily s odstíny použitého sedacího nábytku.

Zátěžový koberec Poodle z naší kolekce má 64 barevných variant, nebylo proto nikterak těžké trefit se do zvolených odstínů zelené (pinie), modré (capri) a růžové (pink).

Úpravy na míru

Kulatý formát o průměru 200 a 250 cm je ve velkém prostoru dobře použitelný. Okraje koberců byly začištěné a zahnuté do rubu, aby případná bordura či obšití nerušila výsledný dojem z barevně sladěného interiéru.

Pokud navštívíte Kutnou Horu, zajděte si do Gallery Pointu GASK posedět a ochutnat kávu, výborná přívlastková vína, fermentované limonády, stylové tartaletky nebo ovocné dorty z nabídky.