Materiál = kvalitní vlna 

Společnost Best Wool Carpets vznikla v roce 1982 v nizozemském městečku Best a od samého začátku se věnuje výrobě vlněných koberců. K tomu používá výhradně novozélandskou a evropskou vlnu nejvyšší kvality. Speciálně vlna z ovcí z Nového Zélandu je znatelně jemnější, delší, a dokonce i bělejší než ostatní druhy. Je tedy vhodným výchozím materiálem pro následné barvení, protože nikterak nezmění zamýšlený odstín. Vlna z evropských ovcí je trochu hrubší a méně bílá a používá se na výrobu koberců s typicky přírodními odstíny.

Vlněné koberce BWC v online katalogu

Výhody vlněných koberců

Vlna je sice luxusním materiálem, ale v žádném případě to neznamená, že jsou vlněné koberce nějak extrémně náročné na údržbu nebo že nic nevydrží. Naopak – údržba je maximálně snadná (v případě skvrn jen suchý čistý hadřík) a některé kvalitní vlněné koberce splňují i třídy zátěže 23 a 33 (tedy vysoká zátěž v bytových i komerčních prostorách). Vlna jako materiál podlahové krytiny je také hypoalergenní, z hlediska hořlavosti patří k pomalu hořícím materiálům a poskytuje i zvukovou izolaci.

Rozměry a designy

Best Wool Carpets vyrábí koberce buď celoplošné, nebo je možné z nich udělat kusové koberce s individuálními rozměry na míru a se zakončením okrajů dle přání zákazníka. Na výběr je založení do rubu, obšití nebo bordura v nejrůznějších barvách i materiálech. Od 100 m2 si pak můžete vybrat z kolekce připravených vzorů a barev a vytvořit si tak originální vlněný koberec podle vašich představ.

Aktuální kolekce vlněných koberců Best Wool Carpets:

  • Nature - vlněné koberce z nebarvené evropské vlny v přírodních odstínech
  • Pure - vlněné koberce z novozélandské vlny s různými barvami a vzory
  • Royal - luxusní kolekce bílých vlněných koberců z novozélandské vlny
  • Monasch - exkluzivní značka vlněných koberců, z nichž každý představuje 40 let zkušeností s vlnou a řemeslným zpracováním
  • Hospitality - kolekce různých vzorů a barev, z nichž je možné si od 100 m2 poskládat vlastní originální design