O společnosti Best Wool Carpets 

Společnost Best Wool Carpets vznikla v roce 1982 v nizozemském městečku Best a od samého začátku se věnuje výrobě vlněných koberců. K tomu používá výhradně novozélandskou a evropskou vlnu nejvyšší kvality. Speciálně vlna z ovcí z Nového Zélandu je znatelně jemnější, delší, a dokonce i bělejší než ostatní druhy. Je tedy vhodným výchozím materiálem pro následné barvení, protože nikterak nezmění zamýšlený odstín. Vlna z evropských ovcí je trochu hrubší a méně bílá a používá se na výrobu koberců s typicky přírodními odstíny.

Použité materiály

Vlna je sice luxusním materiálem, ale v žádném případě to neznamená, že jsou vlněné koberce nějak extrémně náročné na údržbu nebo že nic nevydrží. Naopak – údržba je maximálně snadná (v případě skvrn jen suchý čistý hadřík) a některé kvalitní vlněné koberce splňují i třídy zátěže 23 a 33 (tedy vysoká zátěž v bytových i komerčních prostorách). Vlna jako materiál podlahové krytiny je také hypoalergenní, z hlediska hořlavosti patří k pomalu hořícím materiálům a poskytuje i zvukovou izolaci.

Struktura koberců

Best Wool Carpets vyrábí koberce buď celoplošné, nebo je možné z nich udělat kusové koberce s individuálními rozměry na míru a se zakončením okrajů dle přání zákazníka. Na výběr je založení do rubu, obšití nebo bordura v nejrůznějších barvách i materiálech. Od 100 m2 si pak můžete vybrat z kolekce připravených 44 vzorů a 35 barev a vytvořit si tak originální vlněný koberec podle vašich představ.

Čtvero kolekcí vlněných koberců Best Wool Carpets:

• Nature - vlněné koberce z nebarvené evropské vlny v přírodních odstínech

• Pure - vlněné koberce z novozélandské vlny s různými barvami a vzory

Royal - luxusní kolekce bílých vlněných koberců z novozélandské vlny

• Hospitality - kolekce 44 vzorů a 35 barev, z nichž je možné si od 100 m2 složit vlastní originální design