O společnosti Creatuft

Belgická společnost Creatuft je jedním z předních výrobců vysoce kvalitních vlněných koberců. V jejich sortimentu najdete celoplošné i kusové koberce v širokém spektru stylů, od tradičních až po moderní. Pracují výhradně s ovčí vlnou a dalšími přírodními materiály té nejvyšší kvality, zajišťující jejich produktům komfort, trvanlivost a v neposlední řadě styl.

V sortimentu společnosti Creatuft najdete jak koberce z čisté vlny, tak i koberce vyrobené z jejích kombinací. Z přírodních vláken je v nabídce vlna v kombinaci se lnem. Z vláken umělých pak s polyamidem, polyesterem i polypropylenem. Najdete zde jak koberce v rolích, tak i kobercové čtverce. Koberce bytové pro rezidenční sektor i koberce zátěžové pro komerční sektor. Z technologií výroby Creatuft nabízí koberce všívané, ploše tkané či tkané wiltonské koberce. Řezaný vlas, smyčkový povrch, jejich kombinaci i reliéfní povrch.

Vlněné koberce Creatuft v online katalogu

Kvalitní přírodní koberce

Prvotřídní ovčí vlna je základním kamenem společnosti Creatuft. Tento přírodní materiál vyniká svým komfortem, odolností, dlouhou životností, vysokou zotavovací schopností vláken, přirozenou odolností vůči znečištění a snadnou údržbou. Navíc je ekologicky šetrný a snadno odbouratelný. Má výborné tepelně i akusticky izolační vlastnosti a má přirozenou schopnost vázat nebo uvolňovat vlhkost v závislosti na její koncentraci ve vzduchu, proto v prostoru funguje jako přirozený stabilizátor prostředí. K tomu všemu je vlna přirozeně antistatická, protiskluzová a vysoce ohnivzdorná.

Se všemi svými přirozenými vlastnostmi je vlna perfektní a velmi univerzální volbou pro bytové koberce. Ty jsou díky vlně měkké a příjemné na dotek a zároveň vysoce trvanlivé. S ohledem na zdravý životní styl jsou vlněné koberce vítaným doplňkem každého zdravého domova.

Garance nejvyšší kvality

Koberce Creatuft nesou certifikát Woolmark, který garantuje že při jejich výrobě byly dodrženy striktní standardy kvality a vlastností a že jsou vyrobeny z nejkvalitnější ovčí vlny. Navíc každý z koberců společnosti Creatuft nese značku kvality GUT, udílenou nezávislým institutem Gemaeinschat umweltfreundlicher Teppichboden ve spolupráci s Evropskou asociací výrobců koberců (ECRA). Koberce označené touto značkou jsou vyrobené ekologicky a neobsahují látky člověku škodlivé.