O společnosti Fletco

Fletco je dánský výrobce kvalitních celoplošných koberců a kobercových čtverců a dílců pro rezidenční i komerční užití. Společnost má již 70letou tradici. Původně se zabývala výrobou dekorativních a potahových látek, později teprve koberci. Fletco bylo jedním z prvních evropských výrobců, kteří v 60. letech 20. století zavedli do výroby všívací stroj. Z lokálního výrobce se postupem času stal nadnárodní producent dodávající koberce do celé Evropy i Ameriky.

Dnes Fletco disponuje nejmodernějšími výrobními technologiemi, do kterých soustavně investuje. K výrobě koberců využívá vysoce kvalitních polyamidových a polypropylenových vláken od certifikovaných výrobců. Díky přímému kontaktu s producenty vláken má Fletco téměř okamžitý přístup k nejnovějším typům vláken. Veškerou výrobu realizuje ve vlastní továrně v Dánsku, včetně rubové úpravy koberců, kterou provádí její dceřiná firma.

Koberce Fletco v online katalogu

Sortiment společnosti

Sortiment společnosti Fletco zahrnuje kobercové čtverce a dílce v nejrůznějších tvarech – trojúhelníky, šestiúhelníky, rovnoběžníky či lichoběžníky, vytvářející na podlaze originální motivy. Dále celoplošné koberce – zátěžové i bytové a kusové koberce v nejrůznějších tvarech a rozměrech.

Svou nabídkou Fletco vychází vstříc potřebám komerčních i rezidenčních projektů. Jejich produkty najdou uplatnění v kancelářských prostorech, open space pracovištích, zasedacích místnostech, halách, v hotelech, restauracích, ale i v moderních domácnostech.

Ocenění za design

Produkty Fletco pravidelně získávají různá ocenění udílená za design a zpracování. Mezi nimi ICONIC AWARDS 2016 za kobercové dílce ZigZag - Tiles, kolekce Art Weave a Sebastian Wrong. Nominace na GDA 2017 (German Design Award) pro ZigZag. Ocenění GDA 2016 pro kolekci Art Weave. Red Dot Award 2014 získala kolekce Art Weave a International Design Award opět kolekce Sebastian Wrong.

Udržitelný rozvoj

Fletco dbá na ekologický dopad své výroby, proto od srpna 2016 celá společnost přešla na energii získávanou 100% z přírodních zdrojů – větrných elektráren. Produkty Fletco jsou držiteli různých certifikátů a značek prokazujících udržitelnost materiálů či výrobních procesů. Mezi nimi BRE, REACH (Registration, Evaluation and Authorisation of Chemicals), EPD (Environmental Product Declaration), GUT, Life Balance a další.