O společnosti Imperial Carpets

Imperial Carpets je rodinná firma založená v roce 1923 ve španělském Alicante. Zabývá se zakázkovou výrobou tradičních tkaných axminsterských a wiltonských koberců, které dodávají zejména do hotelů, divadel, restaurací či kasín. Hodnoty společnosti Imperial Carpets jsou založeny na dlouholeté tradici výroby, zkušenostech a kvalitě.

Sortiment společnosti

Koberce Imperial Carpets se vyrábějí vždy na zakázku. Technologický způsob jejich výroby společně se zázemím společnosti umožňuje vytvořit pro koberec libovolný vzor. Můžete přijít s vlastním vzorem nebo si nechat poradit od zkušených profesionálů, kteří navrhnou vzor podle vašich představ. Například tak, aby korespondoval s interiérem, imitoval barvy nebo vzory které se v prostoru nacházejí a dohromady tak tvořily harmonický celek. Barvy koberce můžete volit ze široké standardní palety společnosti nebo vám bude na přání příze obarvena na požadovanou barvu. Zvolený vzor se poté přenese na rastr konstrukce koberce a ten je utkán pomocí počítačově řízeného žakárového stroje. Díky výrobě na zakázku jsou koberce Imperial Carpets vždy jedinečné a originální.

Vlastnosti koberců

Zakázkově vyráběné axminsterské koberce Imperial Carpets se vyznačují vysokým komfortem, odolností a dlouhou životností. Právě díky tomu jsou oblíbenou volbou v pohostinství či hoteliérství. Při jejich návrhu je výběr různých vzorů a barev téměř neomezený. Samotný koberec může být utkán z kombinace několika různých barev, díky čemuž jsou vzory na koberci velmi jasné a realistické. Vyrobit je možné role v různé šířce, od úzkých běhounů do chodeb až po velmi široké koberce do tanečních sálů. Tkané jsou ze 100% čisté vlny nebo ze směsi 80 % vlny a 20 % polyamidu. Výrobní technologie společnosti dovoluje vyrábět axminsterské koberce v jednom kuse, pole i borduru, což zaručuje kobercům delší životnost.

Wiltonské koberce Imperial Capets jsou rovněž zakázkovou výrobou. Stejně jako axminsterské koberce jsou vysoce komfortní, odolné a stabilní. Proto jsou rovněž žádanou volbou do restaurací, hotelů aj. Libovolný vzor wiltonského koberce je možné kombinovat až z 5 barev. Povrch koberce může tvořit řezaný vlas, smyčka nebo kombinace obou. Tkané jsou ze 100% čisté vlny nebo ze směsi 80 % vlny a 20 % polyamidu. Vyráběné jsou vždy v rolích o různých šířích, od úzkých běhounů až po široké koberce.