O společnosti Objectflor

Společnost sídlící v německém Kolíně a existující od roku 1989, která postupem času výrazně expandovala a stala se jedním z nejvýznamnějších hráčů na poli vinylových podlahových krytin. V současné době je dceřinou společností britské firmy James Halstead Flooring. Mezi její přednosti patří kromě kvalitních produktů i komplexní know-how (zahrnující dlouhodobou spolupráci se všemi obchodními partnery a intenzivní dialog s koncovými zákazníky) či velmi rychlé dodávky materiálu (díky modernímu centrálnímu skladu). Pod křídla této společnosti zároveň spadá i značka Karndean s vlastními řadami vinylových podlahových krytin.

Sortiment společnosti

Vinylové podlahy Objectflor zahrnují opravdu širokou nabídku – k dispozici jsou homogenní i heterogenní typy, vhodné do bytů, komerčních i průmyslových prostor, se speciálními povrchovými úpravami, v nejrůznějších barvách i vzorech, a realizovatelné různými typy pokládky. Pod značkami Expona, Expona SimpLay, Polyflor a Polysafe se skrývají jednotlivé kolekce zaměřené nejen na použití v domácnostech a kancelářích, ale i v prostorech se speciálními nároky podléhajícími přísným normám.

- EXPONA: Tato řada zahrnuje heterogenní vinylové podlahy v obsáhlé nabídce dekorů a je nejrozsáhlejší a nejprodávanější kolekcí tohoto dodavatele. Podlahové krytiny z této řady mají nášlapnou vrstvu v tloušťce od 0,4 do 0,7 mm a jsou tedy vhodné do rezidenčních, komerčních i průmyslových prostor.

- EXPONA SIMPLAY: Jde o zcela inovativní kolekci, která se instaluje pouhým položením na podklad či na fixaci, nelepí se ani nezaklikává do sebe. Dokonalou přiléhavost k povrchu zaručuje hmotnost vinylových dílců a speciální rubová úprava. Díky tloušťce nášlapné vrstvy 0,7 mm jsou podlahy SimpLay vhodné i do značně zatěžovaných prostor s vysokým stupněm provozu.

- POLYFLOR: V této kolekci jsou zastoupeny homogenní vinylové krytiny vhodné do prostor se speciálními nároky podléhajícími normám. Jde o vodivé a protiskluzové (ty mají vlastní řadu nazvanou POLYSAFE) podlahy, které Objectflor nabízí nejen s designem dřeva a kamene, ale i v pastelových či výrazných barvách, s mramorováním či vločkováním.

Vztah k životnímu prostředí

Objectflor se stará i o to, aby veškerá jeho činnost odpovídala zásadám udržitelnosti přírodních zdrojů a všechny podlahové materiály byly stoprocentně recyklovatelné. Firma si také nechává všechny své podlahové krytiny pravidelně testovat, aby splňovaly veškeré evropské normy pro stavební materiály používané ve vnitřních i vnějších prostorách. Proto například i změkčovadla, která se využívají při výrobě vinylu, mohou být u Objectfloru pouze na přírodní bázi.