O společnosti Tasibel

Tasibel je belgická společnost, založená v roce 1923, která se již od svého počátku specializuje na zpracování sisalu. V současnosti je dokonce jednou z mála evropských společností produkujících ty nejkvalitější sisalové koberce. K sisalu postupně přibyly i další přírodní materiály, proto v nabídce Tasibelu najdete vedle čistě sisalových rovněž kokosové koberce či koberce kombinující sisal a jiný přírodní materiál (typicky vlnu).

Sisalové koberce Tasibel v online katalogu

Struktura sisalových koberců

Sisalové koberce Tasibel mají svůj jedinečný vzhled, jsou vyrobené technikou plochého tkaní, které nabízí širokou škálu různých druhů vazeb, povrchů a struktur, díky čemuž jsou tyto koberce vizuálně zajímavé a efektní. Aby byly koberce Tasibel moderní a trendy, kombinují často při jejich výrobě sisal s dalšími přírodními materiály, kokosem, vlnou či lnem, které výsledný koberec oživí a vnesou do něho odlišnou strukturu či barvu.

Sortiment barev sisalových koberců

Paleta odstínů koberců Tasibel kopíruje přírodní barvy, najdete zde širokou škálu od pískové, tolik typické právě pro sisal, až po zemité tóny béžové, hnědé, šedé či černé, doplněné odstínem bordó, kterým se sisalové koberce barvily již historicky.

Přírodní koberce Tasibel jsou k dostání v rolích, v podobě kobercových čtverců či jako běhouny v různých šířích.