O společnosti Tasibel

Tasibel je belgická společnost, založená v roce 1923, která se již od svého počátku specializuje na zpracování sisalu. V současnosti je jednou z mála evropských společností, produkující kvalitní sisalové koberce. K sisalu postupně přibyly i další přírodní materiály, proto v nabídce Tasibel najdete vedle čistě sisalových, rovněž kokosové koberce a koberce vyrobené kombinací sisalu a jiného přírodního materiálu.

Struktura koberců

Sisalové koberce mají svůj jedinečný vzhled, jsou vyrobené technikou plochého tkaní, které nabízí širokou škálu různých druhů vazeb, povrchů a struktur, díky čemuž jsou tyto koberce vizuálně zajímavé a efektní. Aby byly koberce Tasibel moderní a trendy, kombinují často při jejich výrobě sisal s dalšími přírodními materiály, kokosem, vlnou či lnem, které materiál oživí a vnesou do něho odlišnou strukturu či barvu.

Sortiment barev

Paleta odstínů koberců Tasibel kopíruje přírodní barvy, najdete zde širokou škálu od pískové či režné barvy, tolik typické právě pro sisal, až po zemité tóny béžové, hnědé, šedé či černé, doplněné odstínem bordó, kterým se již historicky barvily kokosové koberce.

Přírodní koberce Tasibel jsou k dostání v rolích, v podobě kobercových čtverců či jako běhouny v různých šířích.