Klient: Crescon
Autor: Ing. Aleš Žalský
Rok: 2022
Foto: BOCA Group

V krkonošských Vítkovicích nedaleko Špindlerova Mlýna vyrostl zcela nový apartmánový komplex. V osmi horských chatách, koncipovaných v moderním pojetí tradiční krkonošské architektury (sedlové střechy, dřevěné obklady atd.), se nacházejí apartmány, které se nabízejí k pronájmu či nákupu. Jejich dispozice se různí od 1+kk až po 4+kk, s rozlohou přibližně mezi 37 a 120 m2. Všechny mají kompletní vybavení včetně kuchyně a veškerého nábytku, kde design a funkčnost hrají stejně důležitou roli.

Inspirace alpskými středisky se v rukou architektů proměnila v ryze české pojetí horských apartmánových resortů, což Aldrov bezesporu splňuje.  

Design interiérů všech apartmánů je navržen velmi střídmě, z materiálů vedou dřevo, kov a sklo, barevně se vše halí do přírodních tónů - hnědé, bílé, černé a odstínů šedé. Důraz na kvalitu materiálů i provedení je zde patrný na každém kroku. Kusové koberce z přírodního materiálu jsou téměř logickým pokračováním všeho již zmíněného: dokonale se sem hodí svým jednoduchým vzorem, kontrastní měkkostí vlny i přírodní barevností.

Vlněné koberce jsou do horského prostředí ideální - vlna umí vázat i uvolňovat vlhkost podle okolního prostředí, což má pozitivní vliv na klima v místnostech.

Vlněné kusové koberce

Zvoleny byly koberce Malta od belgického dodavatele Creatuft s výraznou berberskou smyčkou z prvotřídní ovčí vlny. Tmavší a světlejší šedý odstín - Dark Grey a Light Grey - se skvěle doplňuje s šedým čalouněním sedaček i postelí, u nichž jsou koberce nejčastěji položeny. Celkem 172 kusů těchto koberců jsme ušili v 5 různých rozměrech, od nejmenších 100 x 100 cm až po největší 200 x 300 cm. Všechny jsou opatřeny vyztužením rohů kovovými páskami a z rubové strany protiskluzovou podložkou, aby dobře držely na místě. 

Specialitou je takzvaná “skrytá” bordura, která se šije tak, aby stehy byly ukryté pod samotnou filcovou bordurou.