Klient: Institut Orlane
Rok: 2020
Foto: BOCA Group

Česká pobočka francouzského institutu Orlane poskytuje široké portfolio kosmetických a kadeřnických služeb i souvisejících značkových výrobků. Zatímco v horním patře se rozkládá kadeřnictví, dole pod schodištěm je prostor pro poskytování kosmetických služeb.

A právě schodiště bylo při této zakázce středem našeho zájmu - designové, z čirého skla a několikrát zatočené působí v interiéru jako výrazný designový prvek. Z důvodů větší bezpečnosti při pohybu po něm bylo třeba vymyslet řešení, které nenaruší celkový ráz prostor, a přesto zaručí potřebný bezpečnostní prvek.

Finální volbou byl nakonec komfortní zátěžový koberec, jehož šedý odstín byl vybrán s ohledem na míru údržby, kterou mu bude potřeba věnovat. Koberec je po stranách obšitý nití tón v tónu. 

Specialitou bylo lepení běhounu na několikrát zalomené schodiště.

Ke vchodu jsme nechali vyrobit rohož s logem salonu, která svými rozměry postačuje pro prvotní zachycování nečistot z podrážek bot přicházejících zvenčí. Design na přání dokážeme u rohoží vyrobit buďto potiskem, nebo vyřezáním celého motivu a jeho vložením v odlišné barvě.