Klient: S&G Consulting
Autor: Ateliér SPACE-K
Rok: 2021
Foto: BOCA Group

Na proměně interiérů sídla společnosti S&G Consulting jsme se spolu s architekty ze studia SPACE-K podíleli již podruhé - v první etapě šlo o kombinaci hned čtyř materiálů: hladké cementové stěrky, přírodní dubové podlahy, měkké koberce a ploše tkaný vinyl. V druhé etapě šlo o větší fit-out a tomu odpovídající množství luxusních koberců a dřevěných podlah. 

Materiály a produkty

Záměrem bylo vytvoření kontrastu mezi komfortním kobercem s delším vlasem a “hladkou” dřevěnou podlahou. Výběr konkrétních produktů nebyl těžký: luxusní koberec Gloss od společnosti ITC byl jedním z jasných favoritů už od začátku. Jde o zátěžový polyesterový koberec, který má potřebnou výdrž pro kancelářské (komerční) prostředí a přitom vysoce luxusní vzhled, který se naplno uplatní právě ve větší ploše.

Tmavě šedá barva koberce (odstín Clay) přitom dobře souzní s ostatními použitými materiály - světlým dřevem, šedobílým vybavením i občasným barevně kontrastním kusem nábytku.

Dřevěná podlaha Mazzonetto v designu Kaštan Rustik byla zvolena ve variantě se zkosenými hranami, bez soklování u stěn s přiznanou spárou. Po pokládce pak byla celá podlaha ještě napuštěna přírodním olejem.

Při výběru materiálů pro nás byla asi nejdůležitější právě volba dřeva - nejen podlaha, ale stejně tak i dřevěné obklady stěn jsou z kaštanu, který je vidět z oken kanceláří na kopci Petřín.

MgA. Matěj Špaček
Architekt

Instalace na zdvojenou podlahu

Jak koberce, tak dřevěné lamely bylo nutné instalovat na zdvojené podlahy. V případě koberců šlo o podklad z dřevotřískových panelů, které se musely předem penetrovat a koberec se instaloval na oboustrannou lepicí fólii. Dřevo jsme pokládali po očištění a penetraci na podkladové kalciumsulfátové desky.