Klient: Česká lékařská komora
Autor: Ing. arch. Jiří Rymeš
Rok: 2020
Foto: BOCA Group

Celkem 4 patra v nové budově ČLK se dočkala zbrusu nových interiérů a BOCA u toho samozřejmě nemohla chybět. Výběr vhodného materiálu byl naprosto zásadní - záměrem bylo použít co nejméně různých barev a struktur, aby byl výsledný vizuální dojem kompaktní a co nejméně roztříštěný. 

Finální volba padla na tkaný vinyl, jehož pozitiva mohla dokonale vyniknout na vodorovných i svislých plochách v rámci celé budovy. 

 

Asi nejvýraznějším a zároveň nejnáročnějším místem byla konferenční místnost zamýšlená především jako prostor pro různá setkání, eventy a další podobné aktivity. Komplikovaná byla už samotná příprava podkladu, který byl ve velmi špatném stavu a vyžadoval zvýšenou míru pozornosti.

Právě zde jsme otestovali limity tkaného vinylu na maximum.

Tkaný vinyl Fitnice od našeho italského dodavatele Vertisol se v tomto prostoru instaloval nejen na podlahu, ale i na pódium z dřevěných desek, rovné i zaoblené stěny a v jedné ze stěn i na dokonale ukryté ztracené dveře. V hledišti s praktickou stupňovitou strukturou a u pódia jsme všechny vertikální i horizontální hrany osadili kovovými ukončovacími profily. 

1,050m2
tkaného vinylu Fitnice Chroma
860m2
tkaného vinylu Fitnice Wicker
300m2
vinylových čtverců SimpLay

Do zázemí jsme na fixaci instalovali samoležící vinylové podlahy Expona SimpLay v designu světlých betonových dlaždic, které dokonale splňují požadavky investora na snadnou údržbu i případnou výměnu.