Klient: Lasvit
Autor: deyl-šesták-architekti
Rok: 2018

Firma Lasvit se specializuje na výrobu skla a skleněných svítidel a právě její prezentace na milánském týdnu designu navržená architektem Markem Deylem se stala předmětem naší spolupráce s architektonickým studiem Deyl-Šesták-architekti. Hlavními hvězdami byly samozřejmě skleněné instalace s tématikou monster a strašidel doplněné o kabaretní show a vystoupení burleskních tanečnic.

BOCA se podílela na interiéru konceptu Monster Cabaret v divadle Teatro Gerolamo (umístěném v centru Milana v těsné blízkosti Duoma) v podobě antracitových koberců Pointex, které pokrývaly prostor v hledišti, přímo pod monumentální sochou Independant Maxima Velčovského. Také ochozy a lóže ve všech patrech divadla jsou potažené stejnými koberci.

Slovo architekta

"Náš přístup k tomuto úkolu byl tentokrát specifický tím, že šlo vlastně spíše o scénografii, s kterou mám dlouholetou zkušenost z dob, kdy jsem pracoval pro film. Přistoupili jsme k tomuto kouzelnému a proporčně útulnému prostoru s nejvyšší citlivostí a respektem. Naše vstupy jakoby neměly být vůbec divákem zaznamenatelné, chtěli jsme plynule navázat na svět, který tam už desítky let existuje. V tom nám pomohla spolupráce se společností BOCA (potažmo Pointex), která asi jako jedna z mála firem na světě byla schopná dodat látku s dekorem a vzorem z dobových textilních obkladů stěn jednotlivých kójí divadla. Tomuto světu pak pouze kontrastuje systém atypických podsvícených stolů v organických tvarech, které jsou samotnými nosiči všech vystavených skleněných objektů."

Marek Deyl
architekt, studio Deyl-Šesták

Naše společnost realizovala dodávku speciálních koberců Pointex používaných nejčastěji právě při výstavách, veletrzích, módních přehlídkách a dalších jednorázových akcích a eventech. Nejčastěji instalovaná tkanina Timeless se vyrábí v 72 barevných variantách, my jsme použili černou a antracitovou barvu. 

"Prostor divadla je velmi členitý, se spoustou sloupků a výstupků, vše se muselo vyřezat až na místě přesně na míru. Koberce navíc musely kopírovaly tvary výstavních pultů, na nichž byly umístěny skleněné objekty."

Marek Deyl
architekt, studio Deyl-Šesták
Těší nás, že Lasvit se svým konceptem získal cenu Milano Design Award udílenou za nejlepší instalaci!