Klient: Palác ARA
Autor: CBRE
Rok: 2020
Foto: BOCA Group

Palác ARA je výraznou administrativní budovou s prvky funkcionalismu na rohu Národní třídy a Perlové ulice, původně sloužící jako Obchodní dům Perla. Po rekonstrukci v něm vznikla pobočka banky ČSOB a v dalších patrech pak kanceláře coworkingového centra HubHub.

Právě do prostor vchodu do administrativní části s kancelářemi bylo potřeba vyřešit podlahovou krytinu. Především kamenné schodiště bylo nutné opatřit krytinou s protiskluzovým efektem tak, aby pohyb po něm byl bezpečnější než po původní hladké ploše.

Prostor recepce je výrazně světle koncipován, pouze s černou terrazzo mozaikou, a tak byl nakonec záměrně zvolen kontrastní tmavý sisalový koberec jako vhodná krytina na schody a chodbu v prvním patře.

Sisal je čistě přírodní vlákno získávané z listů palmy agáve sisalové. 

Tkaný sisalový koberec Tasibel City je pro tento účel dostatečně reprezentativní - svým vzhledem připomíná režné plátno, má latexovou rubovou úpravu a svou třídou odolnosti je vhodný právě i do komerčních prostor.

Běhoun na schody byl po stranách a na koncích ukončen obšitím ve stejné barvě. V patře na chodbě u výtahu jsou okraje koberce překryté elegantní stříbrnou lištou.