Klient: Endorphin Republic
Autor: deyl-šesták-architekti
Rok: 2021
Foto: BOCA Group

V brněnské prodejně sportovního a outdoorového vybavení Endorphin Republic najdete širokou nabídku špičkových kol, lyží a prakticky veškerého souvisejícího vybavení a oblečení. Provozují tam i testovací centrum (kde si lyže a kola můžete před koupí vyzkoušet) a profesionální servis kol a lyží.

Osvědčený design interiéru

Všechen tento sortiment je odprezentován na ploše úctyhodných 1300 m2. Design poboček ER byl svěřen architektonickému studiu deyl-šesták-architekti do rukou Marka Deyla a Jana Šestáka. Ti se rozhodli stejně jako v předchozích pobočkách v Praze využít motiv pódií organicky vystupujících z podlahové plochy.

Jak to vypadá v ER Praha areál Waltrovka

Zátěžové koberce do obchodu

V téměř celém prostoru prodejny jsou na podlaze nainstalovány tkané zátěžové koberce Fletco COM 1000 s povrchovou strukturou tenkých proužků. Jejich vysoká odolnost a schopnost snést i hodně frekventovaný provoz je činí ideální podlahovou krytinou právě do těchto typů prostor. Velké platformy nepravidelných tvarů připomínající hory, které vystupující z podlahy, jsou taktéž polepeny stejným kobercem, na hranách zakončeným stříbrnými lištami.

Níže je k vidění video s průjezdem trialového mistra světa Pepy Dresslera celou prodejnou ER:

Barevnost všech krytin je podřízena účelu daného prostoru - a protože vystavené sportovní vybavení (kola, lyže i další doplňky) je dostatečně pestrobarevné samo o sobě, interiér je laděný do tlumených přírodních tónů hnědé a šedé, kde se pracuje pouze s tmavšími či světlejšími odstíny dané palety.

Prezentované produkty tak nic neruší a mohou vyniknout v celé své kráse.

Vinyl do servisních prostor

Zázemí prodejny, kde se nachází servisní prostory pro práci techniků při seřizování kol a lyží, má jinou podlahovou krytinu. Vybrán byl vinyl v rolích Xtreme 2 ve středně šedé barvě, který je sice taktéž vysoce odolný, ale na došlap měkčí než pevně utažené smyčky tkaného koberce na prodejně.