Klient: U Tellerů
Autor: 20-20-ARCHITEKTI + dl studio
Rok: 2020
Foto: BOCA Group

Restaurace na rohu náměstí Jiřího z Poděbrad na rozhraní Žižkova a Vinohrad s nabídkou kvalitních steaků, burgerů a dalších jídel je novým podnikem, kde se návrh interiéru nemusel ničemu podřizovat a vznikal takzvaně "na zelené louce". U Tellerů vědí, že dobré jídlo se nejlépe vychutná v prostředí, kde oku lahodí i okolní interiér, a proto se podlahám, povrchům i veškerému vybavení věnovali s patřičnou pečlivostí.

Vinyl, kam se podíváš

Ideální podlahovou krytinou do takto frekventovaných prostor je bezpochyby vinyl. Ať už v podobě vinylových dílců Expona Commercial, které jsou ve dvou různých designech (dřevo a kámen) použity do prostor určených pro zákazníky, nebo v podobě vinylu v rolích - protiskluzový Polysafe a Polyflor, které byla nainstalovány v kuchyni a ostatních provozních prostorách restaurace.

Vysoká odolnost, snadná údržba a velký výběr vzorů byly v tomto případě hlavními argumenty pro použití vinylových podlah. 

Dominantní "rezavá zeď"

Po vstupu dovnitř jako první upoutá zeď s rezavě měděnou barvou a logem restaurace - jde o naši pohledovou stěrku BG Oxy, kde se barevnost ladila tak, aby odpovídala zbytku zařízení v místnosti. Logo se na stěnu promítá a podsvícení zespoda i denní světlo z bočních oken nechává vyniknout strukturu stěrky na stěně. 

V případě našich stěrek jde vždy o ruční práci, a proto je výsledný povrch originálem, který jinde neuvidíte. 

Prohlédněte si naše cementové stěrky v online katalogu

260m2
vinylových dílců
300m2
vinylu v rolích
65m2
stěrky