Klient: J&T
Autor: CMC Architects
Rok: 2020
Foto: BoysPlayNice + BOCA Group

Pod vedením architektonického týmu CMC Architects vzniklo nové sídlo J&T v pražském Karlíně. Budova administrativního areálu Rustonka má výraznou fasádu s černobílým geometrickým pojetím, která zaujme už z dálky. Většina vnitřních prostor je prosklená či navzájem oddělená skleněnými příčkami (s možností zatažení závěsů) a celkově bylo cílem prostor provzdušnit a prosvětlit, aby se v něm zaměstnanci i návštěvníci cítili co nejpříjemněji.

Koberce do kanceláří

Naším dílem byly samozřejmě podlahy - konkrétně instalace koberců, kobercových čtverců a cementových stěrek. Volba materiálu u koberců nebyla složitá - hledali jsme zátěžový a přitom komfortní koberec v předepsaných odstínech, výsledkem byl Silky Seal. Jde o jeden z našich nejprodávanějších koberců - odolný a vhodný do komerčních provozů, přesto komfortně měkký a navíc dostupný v mnoha barvách.

Celkem jsme položili téměř 1300 m2 koberce Silky Seal ve 3 odstínech.

Stěrka do galerie a na stěny kanceláří

Součástí budovy je i galerie Magnus Art představující soukromé sbírky českých a slovenských sběratelů, která je přístupná veřejnosti. V ní jsme aplikovali na podlahu a schody naši světlou cementovou stěrku, celkem šlo o 295 m2. Přípravy podkladu v těchto prostorách zahrnovaly vyrovnání plochy samonivelační hmotou a penetraci (epoxid, zásyp křemičitým pískem). Po dokončení pak bylo potřeba ještě zatmelit obvodové dilatace pružným tmelem a proříznout přiznanou dilatační spáru.

Cementové stěrky našly v tomto projektu uplatnění i na zdech. 

Celkem 360 m2 šedé pohledové stěrky ve dvou vrstvách je aplikováno na stěnách v kancelářích a jednacích místnostech ve vyšších patrech.