Klient: PPF
Autor: Barbora Škorpilová, studio MIMOLIMIT
Rok: 2022
Foto: BOCA Group

Nepřehlédnutelná prosklená budova PPF Gate patřící pod křídla investiční společnosti PPF Group prošla v letošním roce proměnou interiérů. Design recepcí, kanceláří, zasedacích místností a dalších navazujících prostor byl svěřen do rukou Barbory Škorpilové ze studia Mimolimit, která se rozhodla využít převážně materiály v barevném spektru přírodních odstínů - šedá, hnědá, béžová, bílá…

Celkový koncept interiérů maximálně pracuje s přírodními motivy - dřevem, zelení a materiály, které k těmto vybraným pasují nejvíce.

Vzhledem k výše uvedenému pojetí se hledal materiál podlahové krytiny, který by splňoval designové a zároveň i zátěžové nároky v daném prostoru. Volba nakonec padla na kobercové čtverce Nordic Textiles se speciální úpravou okrajů ZigZag, které jsou řezané laserem. Díky tomu na sebe vedlejší dílce dokonale navazují a spoj mezi nimi je téměř neviditelný.

Výsledkem je pak vzhled podlahy s celoplošným kobercem s veškerými benefity kobercových čtverců.

Před samotnou pokládkou bylo potřeba provést demontáž původní krytiny (již dosluhujících koberců), nesourodý povrch kompletně přebrousit, vysát, případné nerovnosti opravit správkovou hmotou a vše napenetrovat - pak teprve byl podklad připravený na proces instalace čtverců.

Celkem jsme ve dvou patrech instalovali 350 m2 těchto tkaných kobercových čtverců v jednotném odstínu Plaza Taupe.