Klient: Potrefená Husa
Autor: DL studio
Rok: 2020
Foto: BOCA Group

Prostory, které slouží k restauračnímu provozu s poměrně vysokou zátěží i frekvencí pohybu osob, je čas od času potřeba revitalizovat a obměnit minimálně ty nejzatěžovanější prvky. Mezi ně bezesporu patří podlahy, a proto se BOCA zapojila do renovace v restauraci Potrefená Husa na Národní třídě, kde jsme instalovali i původní podlahy a další povrchy.

Změny se týkaly celého interiéru, který bylo potřeba přizpůsobit aktuálním trendům a zároveň zachovat původní koncept, postavený především na dobrém pivu a jídlu z kvalitních surovin.

Nosným prvkem v celém prostoru je kombinace dřeva a betonu.

Na podlaze se střídá design dubového dřeva a betonové stěrky, oboje vzhledem k potřebné vysoké zátěži v podobě vinylových dílců. Čtverce rozměru 600x600 mm se vzorem Light Gray Concrete jsou z kolekce samoležících vinylových podlah SimpLay, které mají robustnější konstrukci a speciální protiskluzovou rubovou úpravu. Výhodou této podlahy je nejen vysoká odolnost, ale například i rychlejší instalace nebo případně snazší výměna konkrétního dílce.

Příprava podkladu

Původní podklad byl tvořen dlažbou a starším vinylem, přípravy tedy zahrnovaly demontáž části krytiny, dále broušení, penetraci, opravy a vyrovnání samonivelační hmotou tak, aby vznikl podklad vhodný pro instalaci vinylových dílců.

Na stěnách jsou použity panely s cementovou stěrkou.

Dalším použitým materiálem je cementová stěrka - na stěnách se po celé délce střídají plochy s dubovou dýhou a s šedou stěrkou v matné povrchové úpravě. Panely jsme vyráběli v našich prostorách, kde se nařezaly na potřebné rozměry a na ně se aplikovala stěrka v několika vrstvách plus finální úprava v podobě matného laku.

Čisticí rohože dovnitř i ven

Rohože jsou v podobném provozu samozřejmostí - bez nich se životnost podlah v interiéru rapidně zkracuje a logicky stoupají i náklady na každodenní údržbu. Zde se instalovala jak rohož exteriérová před vchodem, tak i rozměrnější interiérová - každá z nich plní trochu jinou funkci a dohromady jsou schopné zachytit valnou většinu nečistot, jež by se jinak ocitly uvnitř.